Co w trawie piszczy I • MUUstudio – Fotografie

Co w trawie piszczy I

Witam wszystkich. Nazywam się Łukasz Florczak – jestem mężem Julii.

Na początku chciałbym się wytłumaczyć dlaczego w ogóle tutaj piszę :) Otóż od czasu do czasu zdarza mi się zrobić jakieś zdjęcie, jednak robię ich za mało, aby do ich zaprezentowania tworzyć własną stronę czy blog. Z tego powodu, korzystając z gościnności mojej żony, chciałbym od czasu do czasu zamieścić coś na niniejszym blogu. Moją pasją jest fotografia przyrody, a szczególnie fotografia makro. W odróżnieniu od Julii modelami w mojej makrofotografii są istoty żywe :)

Dlaczego lubię akurat fotografię zbliżeniową? Chyba dlatego, że lubię odkrywać i pokazywać to co jest wokół nas, a czego nie dostrzegamy gołym okiem; to co u większości z nas budzi strach, obrzydzenie, a po odpowiednim powiększeniu staje się ciekawe i piękne (a u wielu powoduje jeszcze większy strach i jeszcze większe obrzydzenie ;) ). Olbrzymią radość sprawia mi zagłębianie się w ten świat – dziki, tętniący życiem, pełen dziwnych form i kształtów.

Poniżej pierwsza dawka zdjęć z tej dziedziny. Pierwsze dwa zostały wykonane obiektywem 50 mm z konwerterem makro Raynox. Są to jedne z moich pierwszych zdjęć makro. Kolejne były już robione obiektywem makro Canon 100 mm (+ ewentualnie pierścienie pośrednie).

Zapraszam do oglądania i pozdrawiam! Niebawem druga część ;)

 

Co w trawie piszczy Miłość ;) Nauka latania Co w trawie piszczy Mam Cię na oku Co w trawie piszczy Na zjeżdżalni :) Co w trawie piszczy

Lubisz nasze zdjęcia? Obserwuj nas i dodaj swój komentarz!
comments powered by Disqus
Wróć na górę