Plener ślubny w chmurach :)

8 października 2014

Plener ślubny w chmurach :)

Uwielbiam góry, więc na realizację tego pleneru ślubnego oczekiwałem z niecierpliwością; a trwało to trochę, ponieważ czekaliśmy, aż w Tatry zawita zima z prawdziwego zdarzenia. I nawet się nie obejrzeliśmy, gdy z listopada 2013 zrobił się kwiecień 2014 ;) Tym sposobem zimy i śniegu musieliśmy poszukać naprawdę wysoko, bo na Łomnicy – drugim co do wysokości (2634 m n.p.m.), po Gerlachu, szczycie w Tatrach, położonym na Słowacji.

Podekscytowani ruszyliśmy w drogę. Oprócz podróży samochodem czekał na nas także wjazd kolejką. I to nie jedną, a trzema, z czego ta ostatnia pokonuje różnicę wysokości 855 m beż żadnej podpory!

Głowy mieliśmy pełne pomysłów i całą drogę rozmyślaliśmy o tym, co będziemy robić, gdy wreszcie znajdziemy się na szczycie. Jakże szybko musieliśmy zmienić nasze plany, gdy na 10 minut przed wejściem do ostatniej kolejki dowiedzieliśmy się, że na górze mamy zaledwie 50 minut, a wjazdy i zjazdy, ze względu na ograniczoną ilość miejsca na Łomnicy, przebiegają według bardzo ścisłego harmonogramu. W ciągu ostatnich kilku minut, jakie zostały do wyjazdu, nasi modele musieli szybko zmienić stroje i ruszyliśmy. Ściśnięci w kilkanaście osób w malutkim wagoniku, nie tracąc nadzieji, jechaliśmy by nie tylko stanąć wyżej niż kiedykolwiek wcześniej, ale także aby zrealizować niesamowitą sesję zdjęciową.

Gdy stanęliśmy na górzę, widok po prostu powalił nas na kolana. Mgła, mgła i… chmury. Wszędzie do okoła było totalnie biało. I przez pierwsze 10-15 minut nie widziliśmy kompletnie nic więcej!

Na szczęście każdy kto był w górach wie, że warunki mogą się bardzo szybko zmienić, na co gorąco czekaliśmy i czego szybko doświadczyliśmy :)


Góralskie dodatki do sesji wykonała dla nas Dorota Matysek Sartoria.

PS. Na górze było wyjątkowo ciepło – mimo leżącego wokoło śniegu i skąpych ubiorów nie można było narzekać ma chłód :)

Poznaj nasze studio

Cześć! jestem Julia i witam w moim studio, w moim małym miejscu na ziemi. Nie będę tu pisać (jak każdy) o tym, jak bardzo kocham fotografię – przecież...

Dowiedz się więcej

Nie masz pomysłu
na prezent?

Zrób niespodziankę i kup bon prezentowy dla bliskiej osoby!

Zamów teraz